İnsanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ olarak kurulan Facebook, farklı alanlarda kullanıcılarına hizmet sunarak, onlar için daha işlevsel bir platform olma yolunda kararlı adımlarla yoluna devam ediyor.

Bu anlamda çalışmalarına hızla devam eden Facebook, Avrupa’nın önde gelen fintech girişimlerinden biri olan Transferwise, Facebook Messenger üzerinden uluslararası para transferi hizmeti vermeye başlıyor.

Para transferi yapan Facebook Messenger Chatbot’unu tanıtan Transferwise, bu konuda bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu Chatbot, Facebook Messenger üzerinden kullanıcıların ailesine, arkadaşlarına veya herhangi birine, ülkeler arası maksimum 1 dakikada, para göndermesini sağlıyor.

Uluslararası para transferi konusunda, Western Union vb. servisleri yarış dışı eden girişimler arasında başı çeken Transferwise üzerinden, her ay 50 ülkeden yaklaşık 1 milyar dolar tutarında para transferi yapıldığı belirtiliyor.

Transferwise şu an için Facebook‘ta bütün ülkelere yayılmayı planlıyor ve nihai hedefleri arasında diğer popüler chat servislerinde de kullanıcılarına hizmet vermek bulunuyor.